Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte tıp alanında da birçok farklı uygulama ihtiyaç sahiplerine sunulmaktadır. Bunların başında ameliyatsız yüz germe İstanbul seçenekleri geliyor. Uygulamaların tamamı uzman doktorlar tarafından yapılmakta olup ancak tıbbi ve hijyenik ortamlarda gerçekleştirilmelidir. Bir ön muayene şarttır. Operasyonların hiçbiri cerrahi müdahale gerektirmemektedir. Genel değil lokal anestezi uygulanan son derece pratik ve hızlı çözümlerdir.

 

 Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları

 

 Yaşlanma belirtilerini en aza indirgeyen ameliyatsız yüz germe uygulamaları direkt olarak sonuç veren son derece başarılı müdahalelerdir. Ultrason teknolojisinin kullanımı ile birlikte tatbik edilmektedir. Bu uygulamada kullanılan ses dalgalarının cilt üzerinde herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İlk muayenede hastanın yüz hatları ve cilt dokusu incelenir.

 

 Sağlık açısından herhangi bir sorunu bulunmayan kişilere ameliyatsız yüz germe işlemleri için randevu verilir. Uygulamalar etkilerini anında göstermektedir. Ciltte gözle görülür oranda bir sıkılaşma ve toplanma meydana gelir. Aynı zamanda radyo frekans dalgaları ile yapılan versiyonları da mevcuttur.

 

 Kişiler uygulamanın hemen akabinde esi sosyal yaşamlarına geri dönebilir. Ciltteki kırışıkları yok eder ve uzun süreli olarak kalıcı bir etki bırakır. Daha sonrasında yeniden uygulanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

 

 Yeni Bir Uygulama: Çene Ucu Dolgusu

 

 Yeni bir uygulama çene ucu dolgusu hem erkekler hem de kadınlar tarafından yaptırılabilir. Uygulamaların en büyük faydası yüzü orantılı hale getirmektedir. Yüzün tamamını etki eden oldukça başarılı bir uygulamadır. Tıp dilindeki adı profiloplastidir.

 

 Uygulama önce Amerika ve çeşitli Avrupa ülkelerinde tatbik edilmiş ve başarılı sonuçlarından sonra Türkiye'de de aktif olarak yapılmaya başlanmıştır. Dolgu uygulamalarının temel malzemesi olan hyaluronik asit bu işlemlerde de kullanılır. Herhangi bir alerjik reaksiyona sebep vermeyen, tamamen doğal bir bileşendir.

 

 Yanak Dolgusu Uygulamaları

 

 Estetik bir yenilenmeye ihtiyaç duyanlar yanak dolgusu İstanbul seçeneklerini değerlendirebilirler. Neredeyse hatasız olan bu uygulama, hızlı ve etkili çözümler üretmektedir. Uygulanan dolgu malzemesinin kaliteli olmasına özen gösterilmelidir.

 

 Yanakları çok daha derli toplu bir görünüme kavuşturan bu işlem toplamda yirmi dakikalık bir periyotta gerçekleştirilir. İsteyenler hem yüz hem de yanak dolgusu yaptırabilirler. Cilt üzerindeki kırışıklıklara da direkt olarak etkisi vardır.