Renkler yaşamın önemli bir parçasını oluştururlar. Günlük yaşamımızda renklerin olmadığı bir alan düşünülmesi söz konusu değildir. Hayatın önemli bir parçası olan renklerin ise, tekstil ürünlerine yansıtılmasında boyalar önemli rol üstlenirler. Renkler kadar tekstil ürünlerinin de önemi çok büyüktür. Ancak bu ürünlerin kendisi kadar renkleri de önem taşımaktadır. Tekstil ürünlerinin renklendirilmesi konusunda en önemli yardımcımız ise boyalardır.

 

 Tekstil ürünleri başta olmak üzere hayatın pek çok alanında kullanılan boyalar, kendi içlerinde çeşitlilik barındırırlar. aşındırma boyaları bu boya çeşitleri arasında önemli bir yere sahiptir. Bu ürünün kullanılmasıyla, tek kat ile iyi bir renk sonucunun elde edilmesi mümkün olmaktadır.

 

 Ürünün tuşesi ve de çalışması bir hayli iyi olmaktadır. Kalan aşındırma boyaları devam eden işlemlerde kullanılabilir nitelik barındırmaktadır. Bu özellikleri ise kullanıldıkları işletmelere çok önemli ölçüde bir avantaj sağlamaktadır. Bu sayede boyama işlemi daha düşük maliyetli gerçekleşmektedir. Bu durum işletmelerin lehine bir sonuç ortaya koymaktadır.

 

 Aşındırma Boyalarının Sahip Olduğu Teknik Özellikler

 

 Tekstil sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında olan aşındırma boyaları, belli başlı teknik özelliklere sahiptirler. Bunların başında ise kullanılabildikleri alanlar gelmektedir. Aşındırma boyalarının kullanılabileceği alan ise, aşındırma işlemine uygun nitelikteki sentetik kumaşlardır.

 

 Ürünün sahip olduğu bir diğer önemli teknik özelliği ise pH değerinin 9 olmasıdır. Bunun yanında ürün Fiksesi 165 ° C - 175 ° C 1,5 dakika dır. 30 ila 65 kg aralığındaki ambalaj seçeneklerine sahip durumdadır. Aşındırma işlemi uygulanabilecek nitelikteki kumaşların boyanmasında büyük verimlilik sunmakta olması önemli avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 Kumaşa istenilen rengin verilmesi konusunda kullanıcısının yüzünü güldüren bir ürün olma özelliği taşımaktadır. Yalnızca tek kat ile iyi bir renk sonucunun elde edilmesi ekonomik açıdan da fayda sağlamaktadır. Bu sayede kullanıcı, çok daha düşük maliyetlerde yüksek kalitede renkler elde edebilmektedir.

 

 Tuşesi ve de çalışmasının bir hayli iyi olması da ürünün barındırdığı en önemli özelliklerden biridir. Ürünün bu özelliği, kullanımının tercih edildiği sektörlere önemli avantaj sunmaktadır. Ürünün bir başka önemli özelliği ise devam eden işlemler için kalan boyaların tekrar kullanılabilir olmasıdır.