Bir çok kadının küçüklükten beri hayal ettiği gelinlik modeli ve saç tasarımı vardır. Kimi zaman çok beğendiği bir gelin adayında bu saç modelini tanırken kimi zaman ise internette rast gele bu saç modeline denk gelebilir. Sizler için hazırlamış olduğumuz birbirinden güzel gelin saçı modelleri adlı yazı dizimize bakarak bir çok tarzda gelin saç modelini alternatif olarak akıllarda tutabilirsiniz.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri

Örgülü gelin saç modellerini her sene bu kategorideki yerini muhafaza ediyor. 2019-2020 gelin saçı modellerinde özellikle daha doğal saç modelleri ön planda. Gelinliğin ince detaylarla veya kabarık modellerle donatıldığı modellerde özellikle dikkati gelinliğe odaklamak adına daha soft gelin makyajı ve daha doğal görünen saç modelleri tercih etmek daha doğru ve yerinde bir karar olacaktır. örgülü gelin saçı modelleri örgülü gelin saçı modelleri[/caption] Fotoğraftada görmüş olduğunuz gibi bu örgü modelini günlük hayattada rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi aksesuarlarla gelin saç modeli haline de getirebilirsiniz.  

Açık Gelin Saçı Modelleri

  Son dönemlerde gelinliklerde özellikle prenses kabarık gelinlik modellerine yer veriliyordu. Şimdilerde ise daha az kabarık helen veya vintage model gelinlik modelleri revaçta diyebiliriz. Sade ve düz bir gelinlik oldukları için daha doğal saç modeliyle tamamlayabilirsiniz. Nikah zamanı düz bir fön tercihi yaparken düğününüzde ise maşa ile hareketlendirilmiş saçlar düşünebilirsiniz. Kullanacağınız aksesuarda önemli tabi bu durumda. İnternetten gelin aksesuarları diye tarattığınız zaman bir çok alternatif görebilirsiniz. Özellikle bahar ve yaz aylarında çiçekli taçlar ile saçlarınızı daha da güzelleştirebilirsiniz. Gelin buketiyle uyumlu tercih edeceğiniz çiçekli taç ile uzun süre konuşulursunuz.  

Dağınık Gelin Saçı Modelleri

  Dağınık gelinlik saçı modellerini ise ister kabarık gelinlik tercihinde dilerseniz daha düz ve sade modellerde tercih edebilirsiniz. Bohem ve retro stili gelinliklerde tercih edilebilecek saç modeli olarak da dağınık gelin saçını söyleyebiliriz. Özellikle sırt dekolteli gelinlik modellerinde tamamen saç açık bırakılarak dekoltenin kapatılması yerine dağınık gelin topuzu tercih ederek dekoltenizi ön plana çıkartabilirsiniz. Birbirinden güzel gelin saçı modelleri arasından seçim yapmak için bolca araştırma yaparak size ve gelinliğinize en uygun saç modelini bulmanız gerekiyor. https://kadinev.com/