Kararınızda maliyeti düşünün. Bazı avukatlar boşanma için sizden basit bir sabit ücret talep ederken, bazıları ise saat başı fatura keser. Boşanmanız anlaşmalı boşanma şeklinden ne kadar uzaksa, size sabit bir oran teklif edilme olasılığı o kadar düşüktür.

 

Saatlik fatura kesmeyi planlayan avukatlar, size ilk görüşmeniz sırasında veya kısa bir süre sonra ne kadar süre görüştüğünüzü ve toplam saat ve maliyet tahminlerini vermelidirler.

 

Bir avukatın avukatlık masraflarını ödemek için finansal olarak zorlanacağınızı düşünüyorsanız, düşük geliriniz olduğunda avukat tutmayı tekrar gözden geçirmelisiniz. Eşinizin sizden daha fazla maddi geliri varsa, mahkemeden boşanma hukuku masraflarınızı karşılaması için eşinizden talepte bulunulmasını isteyebilirsiniz.

 

Tercihinize Mümkün Olan En Kısa Sürede Kara Verin

Avukatlar oldukça meşgul insanlardır ve iyi avukatlar büyük olasılıkla yüksek talep görecektir. Davanızı açmak için iyi bir boşanma avukatı bulma fırsatını kaçırmak istemezsiniz. Bir avukat tuttuğunuzda, görüşme yaptığınız diğer kişileri aramayı ve bir başkasıyla çalışmaya karar verdiğinizi söylemeyi unutmayın.

 

Temsilciliğin Detaylarını Yazılı Olarak Alın

Avukatınız davanız üzerinde çalışmaya başlamadan önce, yapılacak işin kapsamını ve bunun ne kadara mal olacağını tam olarak anladığınızdan emin olun. Avukatınız size tüm son tarih ve belgelerin evraklarını ve yazılı açıklamalarını, toplantı ve duruşma zaman çizelgesini ve tam iletişim bilgilerini sağlamalıdır. Böylece aklınıza bir şey takıldığında ya da ciddi bir sorun olduğunda avukatınıza kolayca ulaşarak bilgi alabilir ya da onu durumdan haberdar edebilirsiniz.