Süper Lig'in başlaması ile birlikte her sene olduğu gibi bu senede ligde kalma mücadelesi verecek olan takımların hangileri olacağı konusunda bazı tahminler yapılmaya başlandı. Takımlar kadrolarının üzerine yoğunlaşırken ve uzun transfer dönemlerini başarılı bir şekilde tamamlamak için ellerinden geleni yaparken sezon sonunda düşme adayı olmamak için de çaba sarf ediyorlar. Ligde kalmak için verilecek olan savaşın 31-32 hafta kadar sürmesi bekleniyor. Ligden düşme durumu söz konusu olduğunda ise 4 büyüklerin ve Başakşehir'in ligden düşmeyeceğine kesin gözü ile bakılıyor.

Olasılıklar

Geçen sene olduğu gibi bu sene de Süper Lig'den düşmesine mucize olarak bakılan takımların 4 büyükler ve Başahşehir olması bekleniyor.Slot oyunları gibi Bu sene sonuna kadar herhangi bir takımın mücadeleyi bırakması ve ligden erken kopmasının mümkün olması ihtimaline ise yer verilmiyor. Geçen sene Bursaspor'u birinci lige yollayan sezonun sonunda bu sene de yine küme düşme durumunun olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ligin ilerleyen haftalarında daha kesin şekilde ortaya çıkacak olan durum için bazı olasılıklar etrafında yorumlar yapılıyor.

Anketler

Bu konu hakkında yapılan bazı anketler sonucunda en yüksek oranları alan takımın Fenerbahçe olması geçen sezon yaşanan durumdan dolayı meydana geliyor. Takımın şuana kadarki performansının ligin en iyisi demeye yetecek şekilde olmasından dolayı bu olasılığın kesin olmadığı da ortaya çıkıyor. Ankaragücü hakkında yapılan yorumlar da ligden düşme yönünde oluyor. Takımın mali olarak zorda olması bu yorumlara dayanak teşkil ediyor. Alanyaspor için de olasılıktan bahsediliyor. Takımın geçen sezon oynadığı maçlara göre yapılan değerlendirmeler birçok takipçi tarafından düşeceği yönünde yorumların yapılmasına neden oluyor. Maçların ve ligin gidişine göre yapılacak olan değerlendirmelere göre olasılıkların yüksek olduğu biliniyor.

Diğer Yorumlar

Ankaragücü hakkında yapılan anketlerin yüksek oranlar vermesine ek olarak bazı takımlar için aynı durumun geçerli olacağı konuşuluyor. Gazişehir, Göztepe ve Kasımpaşa için de aynı oranların geçerli olduğunu söylemek mümkün oluyor. Ligin başından itibaren performans ve mali durum açısından bakıldığında oranlarının yüksekliği göze çarpıyor.