Dudak dolgusu günümüzde oldukça popüler olmaya başladı. Son zamanlarda özellikle kadınlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Doğuştan dudakları ince olan ya da yaştan dolayı dudaklarında incelme görülen kişilerin dudaklarını kalınlaştırmak ve büyütmek için yapılan işlemlere dudak dolgusu denmektedir. Dudak dolgunlaştırmada hyaluronik asit çok sık kullanılmaktadır. Estetik cerrahları dudaklar için en çok geçici dudak dolgusu kullanmaktadır. Hyaluronik asit insan yapısında da bulunan bir maddedir. Yaş ilerledikçe az salgılandığı için ya da salgılanmadığı için vücut esnekliğini kaybetmektedir. Hyaluronik asit maddesi su tutan bir maddedir. İnsan vücudu ile uyumlu olduğu için hiçbir yan etki yapmaz. Bu madde zamanla eriyerek vücuttan atılır.

Dudak dolgusu herkes de aynı yere yapılmaktadır. İnsanların istekleri ve düzeltilmesi gereken yerler göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Dudak dolgularının kalınlıkları değişkenlik gösterir. En iyisi orta kalınlıkta ve elastik olanıdır. Dudak dolgusu yapılırken doğallıktan uzaklaşmamak oldukça önemlidir.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürede Uygulanır

Dudak dolgusu uygulaması çok kısa sürse de işleme hazırlık aşaması uzun bir süreçtir. Dudak dolgusu yapımında krem lokal anestezi kullanmak çok daha etkili bir yöntemdir. Ayrıca dudak dolgularında sonuçlar hemen görülmektedir.

Dolgunun vücutta kalma süresi;

  • Markaya
  • Dolgu malzemesine
  • Uygulanan bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Fakat genel olarak kalıcılık süresi 8-12 ay arasında değişmektedir. Dudak dolgusu tercih ederken kalıcılar yerine geçici dudak dolgularını tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır. Çünkü kalıcı dolguları çıkarmak istediğiniz zaman bu mümkün olmaz. Bu sebeple geçici dudak dolguları çok daha iyidir.

Dudak dolguları 0.5 ile 2 ml arasında yapılmaktadır. Dudağın yapısıyla alakalı ne kadar dolgu kullanılacağı da değişkenlik göstermektedir. Çoğu kişinin dudakları tamamen simetrik değildir. Bu sebeple uygulamanın bunlar göz önünde bulundurularak yapılması çok önemlidir. Dudak dolgusu yüzün diğer parçaları ile orantılı bir şekilde yapılırsa oldukça doğal duracaktır ve kimse dudak dolgusu yaptırdığınızın farkına varmayacaktır. Geçici dudak dolgularının insan sağlığına zararı bulunmamaktadır. Bu sebeple gönül rahatlığı ile yaptırılabilir. Dudak dolgusu yaptırırken işlemi yapacak kişinin uzman olduğundan da emin olmak gerekmektedir.

Dudak dolgusu fiyatları için : https://www.evrengokesme.com/dudak-dolgusu-fiyatlari/