Ateş Kehribar Tesbih

Doğa insanlara pek çok güzellik sunar. Bunlardan biri de kehribardır. Kehribarın oluşumunda ağaçlardan etkilidir. Ağacın kendini koruma ve iyileştirme mekanizması sonucunda salgıladığı sıvı, çevresinde bulunan yaprak gibi kalıntıları da içine alır, katılaşır. Zaman içerisinde ise ortaya muhteşem güzellikte bir doğal taş türü kehribar çıkar. Sadece güzelliği ile değil şifa verme özelliği ile de bilinen kehribar takı yapımından süs eşyası üretimine kadar pek çok alanda kullanılır. Kullanıldığı alanlardan biri de ateş kehribar tesbih yapımıdır. Bu tesbihler göz alıcı güzellikleri ile en çok tercih edilen tesbihler arasındadır.

Ateş Kehribar Tesbih Çeşitleri

Kehribar taşı şifacıdır. Psikolojik rahatsızlıklardan fizyolojik sorunlara kadar etki gösterir. Bu taşın en önemli özelliği sakinleştirici etkisidir. Bilindiği gibi fiziksel rahatsızlıkların bile nedeninin altında stres yatar. Kehribar ise onu taşıyan kişiyi sakinleştirir ve öfke eşiğini yükseltir. Tabi bu taşın etkileri bununla sınırlı değildir. Troid rahatsızlıklarında iyileştirici özelliği vardır. Sindirim sistemi sorunlarının çözülmesinde de etkilidir. Bu tesbih farklı renklerde bulunabilir. Renk seçenekleri kadar taş kesim seçenekleri de vardır. Tesbih bir alışkanlıktır ve alışkanlığın da ötesinde zamanla kişi ile özdeşleşir. Çok eski kültürlere dayanır ve bu da tesbihleri daha anlamlı kılar.

Ateş Kehribar Tesbih Fiyatları

Tesbihin kültürümüzde önemli bir yeri vardır. Yaş sınırlaması olmaksızın tesbih kullanıldığı bilinir. Bununla birlikte kullanmaktan ziyade tesbihleri koleksiyon amaçlı edinen kişiler de mevcuttur. Tesbih üretiminde ise farklı modeller, işlemeler ve ustalar ön plana çıkar. En değersiz taşı bile emek ile göz alıcı güzelliğe kavuşturan ustalar bulunmaktadır. Ateş kehribar tesbih fiyatları da tesbihin özelliklerine göre belirlenir. Ünlü bir ustanın elinden çıkmış tesbihin fiyatı da ona göre olur.

Ateş kehribar tesbihler usta işi tesbihler arasında önemli bir yer tutar. İşlemeli tesbihler diğerlerine göre daha değerlidir. Bu taştan yapılan düz tesbihler bulunabildiği gibi, daha şık ve koleksiyona uygun parçalar da vardır. İmame ve püskül farkları da tesbihin fiyatını etkiler. Ateş kehribar tesbihler sadece günlük kullanıma değil aynı zamanda yapılarından dolayı şık zamanlara da hitap eder. Bu tesbihin görünüşündeki ağırlık, takım elbiseye bile yakışır.

Ateş Kehribar Tesbih Satın Alırken Bilmeniz Gerekenler

www.gurebatesbih.com ateş kehribar tesbihin farklı modellerini sunar. Bu tesbihler arasında günlük kullanıma uygun, hediyelik olarak alınabilecekler ve farklı zevklere hitap eden modeller mevcuttur. Bu taşlardan yapılan tesbihler yıllar boyunca kullanılmaya müsaittir, tabiri caizse evladiyelik teşbihlerdir. Tesbih seveni için en anlamlı hediyelerden de biridir. Bu hediyeyi seçerken model sınırlamasına takılıp kalmak istemeyenler ve aldıkları tesbihin gerçek taştan yapılıp yapılmadığından şüphe duymak istemeyeneler için online alışveriş imkanı dahilinde tesbih sahibi olmak çok kolay. Ateş kehribar tesbih sahibi olmanın ayrıcalığına erişmek ve güvenli alışveriş yapmak mümkündür.