Global olarak en hızlı değişim gösteren sektörler sıralaması yapıldığında herkesin ortak görüşü moda sektörü olacaktır. Gelişen teknolojilerin üretim maddelerinde yaşattığı değişimin yanında sosyal medya aracılığı ile küresel etkileşimlerin artmış olması bunda en önemli etkendir. Kadınlar için birçok seçenek olması, kadınların pazar payının erkeklerden daha fazla olduğu realitesi ile alakalıdır.

 

 Erkekler için saatten farklı aksesuar seçeneğinin olmaması sonucunda erkek kolye modelleri son zamanlarda yoğun ilgi görmüştür. Bilekliklerle birlikte zamanın ana akım erkek modasına uygun üretilen erkek kolye modelleri, bu alanda yaşanan talep artışında önemli bir faktör olmuştur.

 

 Kolye Modellerinde Dikkat Çekici Nokta Fiyat

 

 Erkek kolye modellerinde üretimin her ne kadar kadınlara yönelik olanlar kadar fazla olmaması fiyatlarda görece yüksekliğe neden olmaktadır. Her geçen gün talep karşılanamaması sonucunda üretimde artış olsa ve maliyetler azalsa da günümüzde hala görece yüksek maliyetler söz konusudur.

 

 Üretimden kaynaklı olarak yaşanan yüksek maliyetler sonucunda bir kesim üretici kaliteyi düşürerek fiyatları azaltmış olsa da müşteri memnuniyeti azaldığından hedeflerine ulaşmada başarılı olamamışlardır.

 

 Genel fiyat bantlarına bakılırsa üst sınırdan bahsetmek çok mümkün değildir. Yüksek kalite ve talep üzerine kullanılan malzemeler dolayısıyla 500 TL’lere kadar yükselen fiyatlar söz konusudur. Bu rakam daha yüksek bir şekilde de karşımıza çıkabilmektedir. Alt sınır olarak ise 9-10 TL kabul edilmektedir. Alt sınır civarında üretim gerçekleştiren firmalarda seçici olmak bazı zamanlarda zor olabilmektedir.

 

 Kolye Alırken Nasıl Bir Yol İzlenilmeli?

 

 Özellikle fiyat/performans kaygısı sonucunda kullanıcılar ürünlerden vazgeçebilmektedir. Burada yaygın kullanılan modellerden birisi ise kolye ucunda değişiklik yapabilme imkanını kullanmaktır. Tüm kolye alımlarında ücret yüksek olsa da sadece kolye ucu değiştirerek farklı modeller kullanabilmek büyük bir avantajdır.

 

 Kullanıcılar son zamanlarda bu yola sıkça başvurmaktadır. Alışveriş yapılan platformlarda kolyelerin tamamı kadar sadece erkek kolye ucu satışına imkan verilmesi, kullanıcıların en önemli tercih sebebidir.

 

 Dikkat edilmesi gereken konulardan en önemlisi firmaların sunduğu ürün yelpazesi ve ödeme kolaylıklarıdır. Online alışveriş imkanında yaşanan artışlar, bu sektörü de etkilemiştir. Kıvırcık.com gibi sitelerde sunulan ürün çeşitliliği ve doğru fiyat stratejileri kullanıcıların dikkatini çekmektedir.