Dış cephe sistemleri ile ilgili olarak hazırlanan fuarda sistemler ile ilgili olarak oldukça geniş ve detaylı bilgiye ulaşıldı.

 

 Özellikle hazırlanan standların cephelerde kullanılan malzemeler ile ilgili olarak örnek malzemeleri de sergilemeleri ve ekran görüntüleri ile de desteklemeleri son yıllarda uygulanan cephe sistemleri hakkında verimli bilgilere sahip olmasını sağladı.

 

 Panel Cephenin Özellikleri

 

 Panel cephe sistemleri ile ilgili olarak ise bina kabuğunun alüminyum giydirme cephe sistemlerinden oluştuğu bunların ise oldukça modüler sistemleri kapsadığı görüldü. Elde edilen bilgiler çerçevesinde panel cephe sistemlerinin uygulanışı hakkında fuar katılımcılarının fikir sahibi olması sağlandı.

 

 Bu sistemler camların, cam çıtalarının yardımları ile sabitlendiği sistemlerdir. Sistemin modüllerini oluşturan bütün bileşenlerin fabrikalarda üretildiği ve son halini fabrikada aldığı son olarak ise şantiyelerde montajının yapıldığı bilgisi verildi.

 

 Bu oldukça modüler sistemin tüm üretim aşamasının fabrika ortamında yapılması, modüller halinde şantiyelere getirilmesi panel cephe sistemine montaj aşamasında büyük kolaylık sağlamakta olduğu görüldü. Cephe sisteminde bu yöntemin uygulanması sayesinde ürünlerin şantiyeye yalnızca montaj için getirilmesi zaman, işçilik ve hata payını en az noktaya indirdiği bilgisine sahip olundu.

 

 Panel cephelerin drenaj sistemleri sayesinde ise sistem zorlu hava koşullarında dahi su geçirmezliği sağladığı görüldü.

 

 Panel Cephenin Avantajları

 

 Bu sistemin montajı fabrika ortamında yapıldığından kalite kontrol ve işçilik konusunda kolaylık sağladığı, hatalı yapılan imalatların ve kırılan camların fabrika ortamında düzeltildiği tüm bu özelliklerin yüksek katlı binalara hızlı montaj kolaylığı sağladığı bilgisi verildi. Tüm bu özelliklerin sistemin kurulumu ve tamamlanması aşamasında ekonomik olarak da fayda sağladığı kanatine varıldı.

 

 Panel Cephenin Yarattığı Görüntü

 

 Panel cephelerin kaplaması 3 katlı çapraz laminasyon işlemi yapılmasından dolayı her zaman sabittir. Herhangi bir oynama, bozulma ile süreç içerisinde karşılaşılmaz.

 

 Oldukça yenilikçi bir sistem olduğundan uygulandığı binalara son derece estetik, şık ve yalın bir görüntü sağlar. Sağladığı bu görüntü sayesinde son yıllarda çok tercih edilen cephe sistemleri arasında yer almasını sağlar.

 

 Yarattığı bu modern hava sayesinde son yıllar içerisinde çok kullanılan bina kaplama sistemleri içerisinde yer aldığı bilgisi çeşitli görseller ile desteklenerek verildi.