Hasta yataklarında fiyatları belirleyen etmenler yatağın fonksiyonel yapıları ve teknolojik tasarımlarıdır. Tabii bu etmenler kendi bölümlerinde geniş bir yelpazeye ayrılır. Ayrıca kişinin yaşadığı hastalığın derecesine bağlı olarak ürünler değişkenlik gösterebilir ve bu da fiyatlarda farklılık ortaya çıkarabilir.

Bu yüzden ürünler tercih edilirken hasta yatağı fiyatları göz önünde tutulmak suretiyle, hastaların yaşadığı fiziksel ve ruhsal durum dikkate alınmalıdır.

Hasta Yataklarında Fiyatları Belirleyen Donanımlar

Farklı tasarımlarıyla üretimleri gerçekleştirilen hasta yatağı fiyatları birçok donanımı ile değişkenlik göstermektedir. Bunlar içerisinde özellikle iskelet yapısı ön plana çıkar. Fabrikadan üretim ile doğrudan halka sunulan yatak çeşitleri, iskelet yapısı ile uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca farklı ağırlıkları taşıdığından dolayı güçlü iskelet yapısındaki ürünler fiyatlarda değişkenlik yaratabilir.

Diğer yandan sağlam bir alüminyum profil ile hazırlanan korkuluklar fiyatları değiştirebilir. Hastaların güven içerisinde yatmasına fırsat veren yan korkuluk çeşitleri, çıkarılabilir özellikleriyle temizlenip yeniden yerleştirilebilmektedir. Ayrıca 4 farklı noktasına yerleştirilen serum askıları, yemek masası gibi etmenler fiyatlarda farklılık ortaya çıkarabilmektedir.

Konforlu Yapısı İle Hasta Yataklarında Motor Sistemleri

Ergonomik ve konforlu yapısı altında hasta yatağı fiyatları için en büyük değişiklik şüphesiz motor sistemleri üzerinden gelmektedir. Genelde 2 ya da 3 ve 4 sayılarındaki motor sistemleri, yataklara yerleştirilmektedir. Bu da fiyatlarda büyük değişkenlikler yaratır.

Özellikle hastanın gün içerisinde gerekli olan tüm aktiviteleri gerçekleştirmesine olanak veren motor sistemleri, en az iki ya da üç tasarım üzerinden tercih edilmektedir. Böylece baş bölgesinden hareket yeteneği ile uzaktan kumanda sayesinde hasta oturur pozisyona gelebilmektedir. Bu da günlük ilaç ve yemek saatleri başta olmak üzere, günlük aktivitelerin rahatlıkla gerçekleştirmesine fırsat verir.

Ayrıca asansör sistemleri yine yatakların belli bir ölçüde aşağı inmesine ve yukarı çıkmasına olanak tanımaktadır.

Çok Uygun Fiyatlarla Hasta Yatakları

Her ne kadar günümüzde bütün bu etmenler göz önüne alınarak fiyatlar değişkenlik gösterse dahi, hasta yatakları çok uygun bütçeler üzerinden temin edilebilmektedir.

Özellikle son dönemlerde satın alma ile kiralama opsiyonları, farklı süreler dahilinde alternatif sunuyor. Kişilerin geçirdiği hastalık şiddetine bağlı olarak da tercih edebileceğiniz bir yatağı uygun fiyatlarla elde etmeniz mümkün.