Lokma, önemli gün ve organizasyonlarda dağıtılan en önemli kültürel lezzetlerimizden bir tanesidir. Şerbetli tatlılar arasında bulunan lokmanın en ilginç özelliği ise yiyen insana hiçbir rahatsızlık vermemesi olarak gözükür. Yenildiği zaman 3- 5 – 7 gibi rakamlar ile tüketilen lokma tatlısı için bu rakamlar Osmanlı döneminden beridir kullanılmaktadır. Lokma döktürme işlemi ekonomik olarak da insanların bütçesini fazlası ile rahatlatmaktadır.

Çoklu siparişlerde daha bir uygun halen gelen lokmayı dilediğiniz zaman bir telefon ile firmamızdan elde edebilirsiniz. Mobil araçlar ile hizmet veren şirketimizin lokma fiyatları konusunda listesi şu şekildedir.

  • 500 kişilik lokma fiyatı 700 TL’dir.
  • 1000 kişilik lokma fiyatı 1200 TL’dir.
  • 1500 kişilik lokma fiyatı 1500 TL’dir.
  • 2000 kişilik lokma fiyatı 2000 TL’dir.

Görüldüğü gibi miktar yükseldikçe fiyatında bariz bir düşüş söz konusudur. Miktarı ile birlikte fiyatının da düşeceği bu tatlılarda daha fazla sipariş vermek elbette mümkündür. Bunun için özel teklif isteyerek daha uygun fiyatlara lokmacı İstanbul firmasından elde edebilirsiniz.

Hayır Lokması

Hayır lokmasının fiyatlarını yukarıda paylaştık. Ancak hayır lokması hangi durumlarda döktürülür gibi soruların cevaplarını da burada vermek istiyoruz. Bu tatlı eğer hayır amacı ile yapılacaksa o zaman cami çıkışlarında dağıtılmaktadır. Genellikle Cuma namazı sonrasında cami avlusunda dağıtımında karşınıza çıkabilir.

Hayır lokması döktürülürken lokmacı kiralama yolu ile bu işi yapan şirketlere başvurabilirsiniz. Mobil araçları ile daha önceden hazırladıkları hamurları orada size sıcak olarak servis eden firmalar eşliğinde özen günlerinizde oldukça rahat edeceğinizi söyleyebiliriz. Yukarıda gördüğünüz gibi fiyatlarının da bir o kadar uygun olması nedeniyle bu yönteme sıklıkla başvurulmaktadır.

Lokma döktürme sebepleri arasında ölüm yıl dönümü ve diğer dini sebepler ilk sırada yer alır. Bu günlerde hem uğrasız hem de ekonomikliği nedeniyle oldukça revaçta olan bir tatlıdır. Tatlının yapılması bir o kadar zorlu olsa da yenmesi bir o kadar kolaydır. Halk arasında yaptıran kişi de yiyen kişi de sevap kazandığı konuşulur. Firmamız ile iletişime geçerek bu konuda daha fazla bilgi alabilirsiniz.