Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez İlimtepe Mahallesi muhtarı Kazım Elmaz ve azalarını makamında konuk etti. Sıcak ve samimi geçen görüşmede devam eden ve yapılması planlanan projeler ele alındı. Körfez Belediyesi ile ortak proje şeklinde yapılacak İlimtepe Spor Kompleksi’nin ihale aşamasına geldiğini belirten Karaosmanoğlu, “Amatör spor branşlarına katkı verecek kompleksimiz, sosyal yaşam alanlarıyla da bölgede ki vatandaşlarımıza daha güzel vakit geçirebilecekleri imkânları sağlamış olacağız” dedi.

“DOĞAYLA İÇ İÇE OLACAK TESİSE DESTEK VERİYORUZ”

Körfez ilçesi İlimtepe Mahallesinin her geçen geliştiğini ancak yapacağımız hizmetlerle daha güzel ve daha yaşanabilir bölge olması için uğraştıklarını belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İlimtepe’de yapılacak spor tesisinin doğayla iç içe olacağını da söyledi. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a bu projede ki gayretleri için teşekkür eden Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak bu spor kompleksi inşaatına destek veriyoruz. Gençlerimiz ve çevre sakinlerimiz için inşallah güzel bir spor merkezi olacak” açıklamasını yaptı.

“İLİMTEPE MAHALEMİZE HİZMETLERİMİZ SÜRECEK”

Birçok spor dalına ev sahipliği yapacak tesisin diğer önemli özelliklerinden bir tanesinin de amatör spor müsabakalarının yapılabilmesi için TFF kriterlerine uygun, teknik donanıma ve ölçülere sahip futbol sahasının da yer alacağını belirten Karaosmanoğlu, “Tenis, basketbol ve voleybol alanları da barındıracak bir merkezimizle İlimtepe Mahallemize hizmetlerimiz artarak sürecek” ifadelerini sarf etti. Ulaşım noktasında İzmit ve Körfez’den gerekli çalışmaların yapıldığını da vurgulayan Karaosmanoğlu, “Bu konuda eksiklikler varsa onları da arkadaşlarımız gidermek için çalışacak” diye konuştu. İlimtepe Mahallesi Muhtarı Kazım Elmas’da, “Büyükşehir Belediyemizin mahallemize verdiği hizmetler için Başkanımız İbrahim Bey’e teşekkür ediyorum” dedi. Görüşmek karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.