Gebze'de otomobil sektöründe faaliyet gösteren bir iş yerinde hırsızlık yaptığı öne sürülen şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Edindiğimiz bilgiye göre, yaklaşık 1,5 ay önce bir otomotiv yetkili bayisindeki çelik kasadan 75 bin lira ile 30 bin lira değerinde ziynet eşyası, kasadaki çek ile senetlerin ve arıza tespit cihazı çalınmasıyla ilgili çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, MOBESE ve güvenlik kamerası görüntülerinden hırsızlık şüphelisinin kimliğini belirledi.

Şüphelinin olay günü İstanbul Bahçelievler'den kiraladığı araçla Gebze'ye gelerek hırsızlık olayını gerçekleştirdiği tespit edildi.

Bahçelievler'de gözaltına alınan şüpheli M.T. (37), İzmit ilçesine getirildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan ve Kocaeli Adliyesi'ne sevk edilen M.T, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Zanlı M.T.'nin polise ekiplerine direnmek ve görevini yaptırmamak suçundan 1 yıl kesinleşmiş hapis cezasının olduğu, daha önce işlediği çeşitli suçlardan dolayı 5 yıl kaldığı cezaevinden yaklaşık 2 ay önce tahliye edildiği öğrenildi.