İzmit Belediyesi tarafından açılan arıcılık kursunu tamamlayan 35 kursiyere törenle sertifikaları verildi. 

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Durhasan Mahallesinde tarıma teşvik için oluşturulan uygulama bahçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bu yıl dördüncüsünü düzenledikleri arıcılık kursunda şu ana kadar 120 kişinin belge aldığını söyledi. 

Hayvancılık alanında Türkiye'de en modern hayvan pazarını oluşturduklarını belirten Doğan, "Tarım İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğünün işbirliğinde düzenlenen 80 saatlik eğitimi başarıyla bitiren 35 kişiye sertifikalarının yanında arı kovanı, körük ve arıcılık için özel elbise vereceğiz." diye konuştu. 

Doğan, vatandaşları tarıma teşvik etmek amaçıyla uygulama bahçesi oluşturduklarını dile getirerek, 25 dönümlük uygulama bahçesinde mahallelilerin domates, biber, patlıcan, salatalık gibi sebzeler ve çeşitli meyveler yetiştirdiğini kaydetti. 

Modern tarımın önemine dikkat çeken Doğan, "Kocaeli, tarım alanları sınırlı olan bir sanayi kenti. Ancak çok verimli alanlarımız var. Biz bu alanları verimli kullandığımız zaman verimli üretim yapabiliriz. Bunun için 7 gün 24 saat çabalıyoruz. Tarım ve üretim yapabileceğimiz bütün yolları açmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Konuşmaların ardından arıcılık kursunu başarıyla tamamlayan 35 kursiyere, sertifikaları verildi.