İSU Genel Müdürlüğü, yaptığı teknolojik yatırımları yerinde inceleyip bilgi vermek için mahalle muhtarlarına tanıtım ve bilgilendirme programlarını sürdürüyor. İlimiz genelinde daha önce 11 ilçeye teknik gezi düzenleyen İSU Genel Müdürlüğü, mahalle muhtarlarına yapılan gezilerin sonuncusunu Kandıra mahalle muhtarlarına yapılan teknik gezi ile tamamladı. Toplamda 19 mahalle muhtarının katıldığı gezide ilk olarak Kandıra Namazgâh Barajı ve sırasıyla Dudutepe İçme suyu arıtma tesisi, Namazgah barajı HES Tesisi, Kandıra Atıksu Arıtma Tesisi, Lojistik Merkezi ile beraber Merkez Laboratuvarı gezilerek tesisler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

KANDIRALI MUHTARLAR YATIRIMLARA BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

İSU Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği geziye Kandıra muhtarları yoğun ilgi gösterdi. 19 mahalle muhtarının katıldığı teknik gezi süresince yatırımları büyük ilgiyle takip eden Kandıra muhtarları tesisleri yerinde inceleyip bilgilendirilmelerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Yapılan gezi hakkında görüşlerini paylaşan Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Satılmış; ”Dışarıdan baktığımızda bu kadar güzel yatırımların yapıldığının farkında değildik. İnsan sağlığını direkt olarak ilgilendiren Dudutepe içme suyu artıma tesisimizle ve diğer tesislerimizle gurur duyduk ” diye konuştu.

İSU YATIRIMLARI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Gezi kapsamında tesislerin sorumluları tarafından İzmit mahalle muhtarlarına yatırımlar ve tesislerin işletilmesi hakkında bilgilendirme yapıldı. Dudutepe içmesuyu arıtma, Namazgâh barajı HES ve Kandıra atıksu arıtma tesislerini dikkatle inceleyen muhtarlar yapılan yatırımlar karşısında çok memnun olduklarını ifade ettiler. Geziye katılan Pirceler Mahalle Muhtarı Erol Sert;” İSU Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu tesisleri gezdik. Yanlış bildiğimiz doğruları öğrenmiş olduk, bizim için oldukça verimli ve dolu dolu geçen bir gezi oldu.” dedi.

LOJİSTİK MERKEZİ VE MERKEZ LABORATUVARI GEZİLDİ

Lojistik Merkezini gezen Kandıra Mahalle Muhtarları, tesis ile ilgili yetkililer tarafından bilgilendirildi. Heyetin ilgiyle takip ettiği Lojistik merkezi gezisi muhtarlar tarafından tam puan aldı. Kırkarmut Mahalle muhtarı Sami Şentürk;” Tesisleri yerinde görünce çok güzel şeyler yapıldığını gördük. Namazgah barajından tarımsal sulama imkanının verilecek olduğunu öğrendik. Yatırımlarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. Uluslararası Laboratuvar Merkezini de gezen Kandıra mahalle muhtarları, burada içmesuyu ve atıksu ile mikrobiyoloji laboratuvarlarında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.