İzmit Belediyesi ile Ziraat Odası iş birliğinde düzenlenen 3. Tarımsal Ürünler Festivali başladı.

Doğu Kışla Gençlik Parkı yanında bulunan alanda düzenlenen festivale, 50 üretici katılıyor.

Festivalin açılışında konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Türkiye'nin en güzel şehirlerinden birinde yaşadıklarını belirterek, kentin üreten bir yapısı olduğunu söyledi.

Kocaeli'nin tarım kenti de olduğunu ifade eden Yaman, Türkiye'nin büyüme oranıyla dünyada önemli bir yerde bulunduğunu kaydetti.

İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu da emek verildiğinde Kocaeli'de üretilen organik ürünlerin Türkiye satılmasının mümkün olduğunu dile getirerek, tarımsal ürünlerin kıymetinin israf etmemekle de bilinebildiğini bildirdi.

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise ilçede yaptıkları çalışmalardan bahsederek, "Köylümüze karşı alnımız açık, başımız dik ama gönlümüzdeki sevgi daha da artıyor. Daha çok üretsinler, daha çok değer bulsun. Köyden indim şehre değil, şehirden döndüm köyüme olsun. Köylerdeki imarla ilgili çalışmalar sürüyor. Tarımsal alanların daha çok korunup kollanması lazım. Bu çalışmalarla belki yüzde 20'si tarım alanı olan Kocaeli'de, çok daha ileri 12 ay üretim yapan bir çiftçilik, üreticilik olur." ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından Yaman, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Emiroğlu ve Doğan, festivalin açılış kurdelesini keserek, stantları gezdi.

Festival yarın sona erecek.