Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, dünya standartlarına uygun ulaşım hizmetleri sunmak için adımlar attıklarını belirtti. 

Ulaşımpark A.Ş’ye bağlı belediye otobüsü ile İzmit-Dilovası arasında yolculuk yapan Karaosmanoğlu, vatandaşlardan ulaşım hizmetlerine duyulan memnuniyeti, yeni talep ve önerileri yerinde dinlediğini söyledi.

Vatandaşların aldığı hizmetler karşısında duyduğu mutluluğun kendileri için önemli olduğunu belirten Karaosmanoğlu, şunları söyledi:

"Bunun için ekiplerimiz ve bizler yerinde denetimler yapıyoruz. Büyükşehir olarak tek amacımız halkımıza çok daha güzel ve konforlu bir ulaşım sunmaktır. Yenilikçi yönetim anlayışı ile ileri teknoloji çözümlerini kullanarak, güvenli, ekonomik, kaliteli ve konforlu hizmet sağlamak için ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Ulaşımda insanımızın memnuniyetini tek hedef olarak belirledik. Dünya standartlarına uygun ulaşım hizmetleri sunmak için adımlar attık, atmaya da devam ediyoruz." 

Vatandaşların talep ve önerilerini hizmetlerde daha iyisini yakalamak için bir fırsat olarak gördüklerini ifade eden Karaosmanoğlu, "Bu nedenle belli aralıklarla yaptığımız otobüs yolculuklarına yeni bir tanesini daha İzmit-Dilovası arasında gerçekleştirdik. Yaptığımız bu yolculuk esnasında bizlerin gördüğü veya halkımızın tespitlerine en etkili ve hızlı şekilde çözüme kavuşturuyoruz." şeklinde konuştu.

Türkiye'nin sanayi başkenti olmasına rağmen gerçekleştirdikleri yatırımlarla daha yaşanabilir bir kent olduğunu anlatan Karaosmanoğlu, şöyle devam etti:

"Bünyemize yeni kattığımız otobüslerle, yeni yollarla, yaptığımız köprülü kavşaklarla ve en son olarak da tramvay ile çok önemli aşamalar kat ettik. Şimdi de metro için kolları sıvadık. Halkımızla her yerde beraber oluyoruz, çünkü gönül bağımız var. Vatandaşımızın duygularına, sözlerine, davranışlarına daima en üst seviyede değer veriyoruz. Şu zamana kadar bizden talebi olan ve bize sunulan teklifi saygıyla dinleyip gereğini yerine getirdiysek bundan sonra da bu çizgimizden asla taviz vermeyeceğiz."