Büyükşehir Konservatuvar Yetenek Sıınavı son müracaatları 13 Eylül tarihinde bitecek. Kabiliyet İmtihanı 7 bölüm ve 24 dalda yapılıyor. Sınavlara 5-55 yaş arasındaki tüm vatandaşlar katılabiliyor. Kabiliyet imtihanında muvaffakiyet gösterenler 3 senelik eğitime hak kazanacak. Konservatuvar sınavda müracaat etmek isteyen talebeler 1 adet vesikalık resim ve nüfus cüzlanı (fotokopisi) ile müracaatlarını Leyla Atakan Kültür Merkezi Kültür, Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü ‘ne yapmaya başladı. Yetenek sınavları 16-17 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

KORO SINAV BAŞVURULARI

Konservatuvara bağlı olarak uzun yıllardır faaliyet gösteren Türk Tasavvuf Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu ve Çocuk Korosu vatandaşlarımıza her yaşta müzik eğitimini vermeye devam ediyor. Koro için son müracaat 13 Eylül tarihinde alınacak.


KENT KÜLTÜRÜNE KATKI

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarının verdiği imtiyazlı eğitim ile Kocaeli’de tartışmasız en önemli sanat eğitim merkezlerinden biri olarak şehir kültürüne katkı sunmaya devam ediyor. Değişik sanat ve müzik dallarında eğitim verilen konservatuvarda becerili gençler, uzman hocalar tarafından eğitilerek yetiştiriliyor. Sanat ve müzik dallarında kaliteli bir eğitim alarak mezun olan talebeler Güzel Sanatlar Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı sınavlarını kolayca kazanarak kariyer ve eğitim hayatlarını sürdürüyor.