Bilinenin aksine meme büyütme ameliyatları kanser yapmaz. Ancak meme ameliyatı sonrasında, herhangi bir kanser bulgusunun tespit edilmesi zorlaşır. Bu yüzden meme büyütme ameliyatı olmadan önce, meme ultrasonu ve mamografi çektirilmesi ve bunların sonuçlarına göre ameliyat olunması gereklidir.

Meme büyütme ameliyatları, estetik görünümün yanında, çeşitli sebeplerden dolayı hacmini kaybeden memelere, hacim kazandırılması ve şekil bozukluğu olan memelerde, bu deformasyonun giderilmesi için yapılmaktadır.

Silikon Protez Yaptırırsam Çocuğumu Emzirebilir miyim?

Annelerin birçoğu, silikon protez yaptırıldığında çocuğunu emziremeyeceği kanısına kapılmaktadır. Silikon protezin amacı, deformasyona uğramış memeyi, formuna kavuşturmak ve memenin dikleşmesini sağlamaktır.

Silikon protez yaptırıldığında annelerin çocuklarını emzirmelerinde hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Ameliyat İzleri Ne Kadar Zamanda Kaybolur?

Meme ameliyatı yaptıran kadınların özellikle merak ettiği konulardan biri ameliyat izlerinin ne zaman kaybolacağı konusudur. Ameliyat için ilk olarak yapılacak ameliyat için kesi yerlerinin belirlenmesidir. Hastanın da bu konuda tercih hakkı bulunmaktadır.

İstanbul meme büyütme kliniğinde güvenli ve steril ortamlarda meme büyütme ve diğer operasyonlar yapılabilmektedir. Ameliyat sonrasında kesi yerlerinde oluşacak izler yaklaşık 6 ay ile 1 yıl arasında kaybolmaya başlar.

Silikon yerleştirildikten sonra oluşan ağrılar, birkaç gün içinde kaybolmaya başlarken, kol hareketleri ise oluşabilecek rahatsızlıklar yaklaşık 2-3 gün içinde geçmeye başlamaktadır.

Meme Silikonunun Patlama Riski Var mıdır?

Birçok kişi, silikonun patlayacağı yönünde bir risk oluşturduğunu düşünmektedir. Silikonların patlaması gibi bir risk yoktur. Bazı durumlarda, vücut silikon malzemesini kabul etmeyebilir. Böyle bir durumda, silikon etrafında kapsül denilen unsurlar oluşmaya başlar.

Oluşan bu kapsüller, ikinci bir müdahale ile temizlenebilmektedir. Silikonun kapsül oluşturma ihtimali ise oldukça düşüktür. Çoğu hasta meme silikonunun patlamasının yanında, yırtılması konusunda da hassastır.

Silikon protezlerse patlama ya da yırtılma riski yoktur. Patlama riski en fazla %3’lük bir hasta üzerinde oluşmaktadır. Ancak bu durum ise ikinci bir ameliyat ile temizlenerek yok edilmektedir.

 

Meme Büyütme Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Meme büyütme ameliyatı yaptırmak için bazı kriterlerin oluşması gereklidir. Gelişme çağında büyümeyen göğüsler için, meme ameliyatı yapılabilir. Hamileliğin ve emzirme döneminin sonrasında, sarkan memeler için ameliyat yapılabilir.

Memenin hacimsel olarak işlev görmediği durumlarda, meme büyütme ameliyatı yapılabilirken, meme dikleştirme amaçlı ameliyat yapılabilmektedir. Kişinin sağlıklı olması, genel sağlık durumunun düzgün olması durumunda, 18 yaş üstü kişiler, meme ameliyatı yaptırabilmektedir.

Silikon Protezlerin Ömrü Ne Kadardır?

Silikon protezlerin ömrünün ne kadar olduğu da yaptıran kişiler için önem kazanan bir konudur. Deri ve derialtı dokuları zamanla sarkmaya başlar. Aynı zamanda geçen yıllar içinde kapsül oluşması da muhtemeldir. Bu durum, göğüslerde şekil bozukluğuna neden olabilir.

Yapılan silikon protezlerde çok yüksek sayıda kapsül oluşmaya başlamasıyla birlikte ikinci bir müdahale ile protezlerin değiştirilmesi gereklidir. Ataşehir meme büyütme merkezi olarak, konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile hastalarımıza profesyonel hizmet vermekte, soru ve sorunlarına karşılık, profesyonel desteğimizi sürdürerek, hastalarımızın daha kaliteli bir hayat yaşamaları konusunda yardımcı olmaktayız.