DPG PRP; tedaviye yönelik çözümler sunan, implante edilebilir Trombosit Konsantre Kiti  olarak ruhsatlandırılmış özel bir üründür.

 

DPG PRP Sistemlerinde; patentli inert jel teknolojisi  ve özel iç yüzey kaplaması sayesinde, 5 dakikalık tek santrifüjleme ile trombositler yapısal bütünlüğü korunarak, % 95 – 96 verimlilikle toplanır ve minimum hacme yoğun bir şekilde hapsedilir.  ( 8ml  kandan – 5ml plazma elde edilir; bunun yaklaşık 3,5 ml’ si PRP ve 1,5 ml’ si PPP kısmıdır.)

 

DPG PRP Kitleri ‘nde elde edilen plazmanın platelet yoğunluğunun, normal kandaki platelet yoğunluğundan  6  kat daha fazla olduğu klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır.

 

DPG PRP; güvenilir ve etkin PRP eldesine uygun tıbbi cihaz olarak ruhsatlandırılmış bir üründür; biyouyumluluk toksisite analizleri, verimlilik analizleri, trombosit ve büyüme faktör konsantrasyonları uluslararası akredite kurumlar tarafından raporlanmıştır. Klinik çalışmaları mevcuttur.

 

DPG PRP gibi özelleştirilmiş jelli sistemlerde; inert jel ve antikoagülan sitrat dışında herhangi bir kimyasal tüp içerisinde bulunmaz. Dışarıdan bir madde eklenmez. Santrifüj sonrası antikoagülan sitrat ve eritrositlerin tamamı jelin altına hapsolur. O nedenle,  inert jel bariyer sistemi çok önemlidir.

 

DPG PRP Kitleri ile yapılan tedavilerde, sunmuş olduğu yüksek platelet yoğunluğu ve platelet kalitesi sayesinde seansta genellikle tek kit kullanımı yeterli olmaktadır. Tedavi etkileri net olarak 2. Hafta sonunda gözlemlenirken, 2. Ay sonunda oldukça belirgin hale gelmektedir. Hastanın ihtiyacına göre DPG PRP Kitleri ile 2 – 4 seans uygulama önerilir. Tedavi sonrası,  4 – 6 ayda bir devam seansları önerilir.

 

PRP ne sıklıkla yapılmalıdır?

 

PRP tedavisi genellikle  2-4 hafta aralıklarla yapılır. Genellikle 2-4 seans uygulanır. Tedavi aralıkları ve seans sayısı genellikle tedavi edilecek bölgeye ve kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

PRP kimlere uygulanmaz?

 

Ailesinde kanser öyküsü bulunanlara, kan hastalığı olanlara, otoimmün hastalığı olanlara, uygulama yapılacak bölgede enfeksiyon ve iltihap olanlara, hamilelere ve emzirenlere uygulama yapılmaz.

 

 

PRP diğer cilt yenileme yöntemleri ile birlikte kullanılabilir mi?

PRP  lazer, radyofrekans, ışık tedavileri ve mezoterapi gibi yöntemlerle bir arada uygulanabilir. Bu tür işlemlerden sonra PRP’nin serum şeklinde kullanımı bu yöntemlerin etkinliğini arttırarak, iyileşme sürelerini kısaltılabilmektedir.

 

PRP işleminden sonra nelere dikkat edilmelidir?

 

İşlemle aynı gün sıcak banyo yapılmaz. Güneşten koruyucu kullanılmalıdır.

 

dpgprpturkiye.com adresine giderek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz aynı zamanda klinikler kısmından prp tedavilerini yaptırabilirsiniz.

 

Kaynak: https://dpgprpturkiye.com/