Bu yazıda size petek temizleme fiyatları nı, firma seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve petek temizliğinin olmazsa olmazlarını anlattık.

Minumum bir maksimum iki senede bir petek temizliği yaptırmak, yüksek performasnta yaşam alanlarınızın ısınmasını ve peteklerinizin verimli çalışmasını sağlar. Zamanla kullanılan petek borularının içerisine yerleşen kireç, çamur vb. yabancı madde atıklarının meydana getirdiği tıkamalar, hem kombinizi bozar hem de ısınma seviyenizi en aza indirger. Evi ya da kalorifer kullandığınız yaşam alanınızın ısınmaması da sizi sürekli kombiyi açık tutmaya iter. Böylece hem istediğiniz şekilde ısınamamış olursunuz hem de doğalgaz faturanız kabarık gelir. Bunun için öncelikle güvenilir bir firmadan petek temizleme fiyatı alıp yapılacak uygulama hakkında bilgi almanız gerekmektedir.

Petek temizleme fiyatlarını öğrenmeden önce neden bu işlemi yaptırmanız gerektiğini öğrenmeniz yararlı olacaktır. Petek temizliği hiç ya da zamanında yapılmazsa, kombi ve bütün ısınma sisteminizi meydana getiren parçalar süreç içerisinde kullanılamayacak hale gelecektir. Verim alamacağınız bu petekler, sonunda sizi daha büyük masrafa girmeye zorlayabilir. Bunun için petek temizleme fiyatlarını öğrenerek yaşam alanlarınızda bu bakımı yaptırmalısınız.

Referanslarına güvendiğiniz bir firma ile görüşüp petek temizleme fiyatları ve uygulama hakkında bilgi edinebilirsiniz. Firma görevlileri ile konuşup bakımı yaptıracağınız yere ustaların gelmesini rica edebilir, ön kontrol yaptırabilirsiniz. Bu şekilde kombi ve peteklerin durumu hakkında, yapılacak temizleme işlemi ile ilgili de fikir sahibi olabilirsiniz. Petek temizleme fiyatları da hem metrekare, petek sayısı vb. detaylarla şekillenecek hem de tesisatın ne kadar uzun süre temizlenmediğine, çalışanları ne kadar zorlayacağına bağlı olarak değişiklik gösterir.

DOĞALGAZ TASARRUFU NASIL YAPILIR?

Pek çok insanın gözünü korkutan doğalgaz faturalarını, doğru kombi seçimi, petek temizliği vb. ayrıntılar ile birlikte tasarruflu bir düzeye indirgeyebilirsiniz. Bunun için evlerinizde genel olarak sıcak olan odalarda radyatör vana yerine termostatik radyatör vanalarını kullanabilirsiniz. Peteklerin önünü mobilya ya da uzun perdeler ile kapatıp engellemeyin. Ev satın alırken kuzey cephede olmamasına dikkat edin. Genelde balkon gibi ücra noktalar konulan kombileri bir dolap aracılığıyla kapalı alanda muhafaza edin. Eğer merkezi sistem kalorifer tesisatı kullanıyorsanız evinizde termostatik vana bulundurun. Kalorifer tesisatı döşetirken odaların her birine farklı boruların gittiğinden, radyatörlere eşit değerde dağıtıldığından emin olun. Bina seçimi yapma şansınız varsa mutlaka ısı yalıtımı yapılmış olanlarını tercih edin.