İnsanları uyku esnasında rüya görür ve bunların birçoğunu unutur. Sanki sıcakta eriyen buz kütlesi gibi hızlıca unutulan rüyalardan bazıları insanı derinden etkilediğinden unutulma süreleri uzamaktadır. Kişi sabah uyanınca bu türden rüyalarını kısım kısım hatırlayabilmektedir. Bu tür rüyalara örnek olarak rüyada kapalı birini açık olarak görmeyi gösterebiliriz. Dikkati calip olmasından ötürü rüyada kapalı birini açık görmek konusu ile ilgili İslami Rüya Tabirlerine bakalım.

Eğer rüyanızda kapalı birini açık görüyorsanız bilinki bir hataya düşeceksiniz olarak yorumlanır. Önemli bir iyiliğindan ardından hataya düşecek yahut işlenecek bir günaha işaret olunmaktadır. Aynı şekilde kişinin kendisinin rüyalarında sıkça açıldığını görmesi bir hata yapacağına veya ahlaka aykırı giyinmesi büyük günah işleyeceğine yorumlanır. Bu kişinin kendisi hakkında gördüğü rüyaya yapılan yorumdur. Peki tanımadığınız bir kişiyi bu halde görürseniz durum nedir? Bu da iki yüzlü bir insan ile karşılaşılacağı şeklinde yorumlanır.

Gerçek hayatta kapalı olan kimsenin kendisini açık olarak görmesi, ibadet hayatında bazı eksikliklerin olduğuna yahut örtünme hususuna fazla dikkat etmediğine dalalet eder. Bacakların açık görülmesi, örtünmede bir takım sıkıntıların olduğuna; saçlarını açık görmek dini vecibelerini yerine getirmemeye; göğüsleri açık görmek, dar giyinmek veya göbeği açık görmek ise o kimsenin haram işlemesine veya harama bakmasına işaret eder denilmektedir. Son olarak rüyasında kapalı kadın görenin durumu hakkında yapılan tabirleri belirtelim: Rüyasında dinin belirlediği usullere uygun şekilde tesettürlü olan kadın, iyi bir kadın sembolü olarak tabir edilir. Yani güzel ve hayırlı bir ahlaka sahip olan, insanları hatalardan uzak tutmaya çalışan ve onların doğru yolu bulmasına yardımcı olan iyi bir kadın olarak tabir edilir. Bu konuda daha fazla detayı kaynak olarak faydalandığımız islamiruyatabirleri.com sitesinden elde edebilirsiniz.

Kaynak: https://islamiruyatabirleri.com