Sağlıklı ve parlak bir cildin püf noktaları genel sağlımızın en önemli göstergelerinden biri olarak gözükmekte ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Genetik faktörlerin ve oluşumların cild üzerinde etkisi çok güçlüdür; ayrıca cildimizin oluşumu ve iç dış etkileri yaşam biçimimizden, duygusal bazlı durumlardan, zararlı beslenme alışkanlıklarından vb. olaylardan etkilenmektedir.
Genç ve bakımlı görülen bir cild yapısı herkesin isteği ve arzusudur, özellikle kadınların. Aslında bunlar çok basit durumdur şimdi cildimizi nasıl sağlıklı yapabiliriz bunları inceleyelim.


Düzenli Su İçin; Vücudumuzun %70'i sudan oluşmaktadır. Bir insanın tüm organlarının suya ihtiyacı olduğu gibi cildimiz içinde su bir hayat kaynağıdır. Suyu az tüketen bireylerin cildlerinde pul pul dökülme soyulma ve kırışıklık sorunu çok sık görülmektedir. Su vücuttaki toksinlerin bir çoğunu zararlı maddelerin oluşumunu engelleyerek cildinize sağlık kazandıracaktır.

Cildinizi Nemli Tutun; Yüzünüzü ılık su ile yıkamanız yıkadıktan sonra ise ihmal etmeden nemlendirici kullanmayı unutmayınızz.(Duştan sonrada nemlendirici kullanınız) Cildimiz orta yaşı aldığı zaman kesinlikle özel bakım malzemelerine ihtiyaç duyar ki sağlık için çok önemlidir Gece ve gündüz iki farklı zamanda kullanabileceğiniz ürünler edininiz. Gece yatmadan önce cildinizi temizleyiğ gece kremini kullandıktan sonra güzel bir uyku en doğal hakkınız.


Makyajlı Cildi Mutlaka Temizleyin; Bir çok kadın makyajsız yaşam sürmekde zorluk çekmektedir. Bakımlı olmak en içtenlikle haklarıdır. Fakat puda, fondöten, kapatıcı gibi malzemeler cild derisindeki gözenekleri kapatarak cildin nefes almasını engeller. Buda cild altında akne ve iltihaba cild rahatsızlıklarına sebebiyet verir. Yatmadan önce mutlaka ama mutlaka makyaj temizlenmeli bakım kremleri kullanılmalıdır.


Düzenli Uyumak; Cildin olmassa olmazı uyku esnasındaki cild yenilenme hızıdır. Bir insana yetebilecek uyku saati günde 6-7 saat ile değişmektedir. Uyku esnasında organlar dinlemeye çekilirken cildimiz de tüm günün yorgunluğunu atmış olacaktır ve yeniden enerji kazanmış durumdadır ki, uyku bozukluğu olan kişilerin cild bozukluklarını görmekte zorluk çekemeyiz.


Düzenli Egzersizler; ister yüz egzersizleri isterde tüm vücıut olsun egzersiz sırasında cildin esnekleşmesi ve kan hızının artması cild kırışıklılığını önleyerek, yağ miktarını düzenlemektedir. Yüz yogası yaparak kendinize iyilik yapabilirsiniz.