Ana vatanı Akdeniz olan şebboy çiçeği turpgiller ailesinin bir üyesidir.çok yıllık otsu bir bitkidir. Anadolu'nun bir çok yerinde yabani olarak yetişebildiği gibi kültür bitkisi olarak da yetiştirilmektedir. Şebboy Farsça'da "gece kokusu" anlamına gelmektedir.çiçeğe bu ismin verilmesinin sebebi gece daha fazla kokmasıdır. Eski tarihlerde Mısır,Roma ve Yunan medeniyeti tarafından tıbbi amaçlı kullanılmıştır. Tıbben en faydalı türü Sarı Şebboy'dur.

Şebboy çiçeği idrar söktürücü, sakinleştirici, çatlakları giderici, ağızda oluşan yaraları geçirici etkisi ile bilinmektedir. Ayrıca parfüm sektöründe ve masaj yağlarının imalatında da kullanılmaktadır.

Şebboy çiçekleri, rengagenk görüntüsü ile çiçekseven insanları cezbeder. Neredeyse her rengi bulunan şebboy çiçeğinin kokusu oldukça yoğundur.

Şebboy çiçeğinin anlamı, saf sevgidir. Bu özel çiçek, parfüm ve kozmetik sektöründe oldukça fazla kullanılmaktadır. Ayrıca endüstriyel olarak tercih edilmesinin bir sebebi de yıl boyunca açabiliyor olmasıdır. En güzel bahçeler içerisinde şebboy çiçekleri de mutlaka yer almaktadır.

Siz de bizler gibi çiçeklere gönül verdiyseniz, parlak çiçekçilik internet sitesinden harika çiçekler bulabilirsiniz... Her türlü kesme çiçek ve saksı çiçeklerini bulabileceğiniz parlak çiçekçilik, bulunduğunuz yere veya istediğiniz herhangi bir yere de çiçek servisi yapmaktadır.

Parlak çiçekçilik internet sitesinden sipariş verebileceğiniz gibi, 0212 640 13 14 numaralı çiçek sipariş hattından da çiçek siparişi verebilirsiniz...

Parlak çiçekçilik, harika çiçekler ile en değerli günlerinize şıklık katıyor.