Geleneksel tatlı çeşitlerimizden biri olan sütlaç damakları şenlendiren ve hafif olmasıyla da ön plana çıkan tatlılar arasında yer alıyor. Aynı zamanda kolay tatlı tarifleri kategorisinde bulunan bu lezzeti hazırlamanız için uzun uğraşlar vermeniz gerekmez. Hızlı ve kolay bir şekilde hazırlayabilir, keyifle tüketebilirsiniz. Ancak kolay tatlı tarifleri hazırlama aşamasında malzemelerinizin Kenton gibi güvenilir markaların ürünleri olmasına da dikkat edin. Şimdi sütlaç tarifine geçebilirsiniz.

Malzemeler:

  • 1,5 çay bardağı pirinç
  • 3 su bardağı su (sıcak olmalı)
  • 4 su bardağı süt
  • 2 su bardağı toz şeker
  • 4,5 yemek kaşığı pirinç unu

Yapılışı:

Pirinçleri iyice yıkadıktan sonra sıcak su ekleyin ve yumuşak bir kıvam alana dek pişirin. Ayrıca süt, şeker ve pirinç ununu farklı bir kap içerisinde karıştırın. Bu karışımda toz şekerin ve pirinç ununun iyice erimiş olması gerekiyor. Bu karışıma suyunu süzdüğünüz ve yumuşamış olan pirinçleri de ilave edin. Sütlaç kıvamını alana dek karıştırın ve sonrasında kaselere koyun.

Bu arada kolay tatlı tarifleri sıcakken asla buzdolabına konmaz. Bu nedenle hazırladığınız sütlacı da kaselere koyduktan sonra soğuyana dek beklemeli ve sonrasında buzdolabına koymalısınız. Bu sayede lezzetlerini kaybetmemiş olacaklar. Kolayca yapabileceğiniz basit tatlı tarifleri için süsleme de yapmayı unutmayın. Buzdolabına koymadan önce üzerine fındık ya da ceviz kırıntıları ekleyebilirsiniz. Ancak sütlaç en çok tarçın ile leziz olur.

Basit Tatlı Tariflerini Birkaç Dakikada Hazırlayın!

Elbette her ne kadar sütlaç en basit tatlı tarifleri arasında yer alsa da hazırlamak için belirli bir zaman ayırmanız gerekiyor. Eğer zamanınız yoksa sofranızı bu lezzetten mahrum bırakmanız gerekmiyor. Hemen Kenton sütlaç ürününü temin edebilir ve sadece birkaç dakika içerisinde hazırlayabilirsiniz.

Artık basit tatlı tarifleri için kimse mutfakta fazla zaman harcamıyor. Markanın ürününü 1 litre süt ilave ederek ocakta pişirebilirsiniz. Sadece birkaç dakikada sütlaç lezzetiniz hazır olacak. Dilerseniz diğer tatlı çeşitlerine göz atmak için https://www.kenton.com.tr/kategori/tatli-tarifleri/  adresine de tıklayabilirsiniz. Muhallebi ya da puding gibi yine kolay ve hızlıca yapılabilecek ürün çeşitlerinin de olduğunu hatırlatalım. Aniden gelen misafirler için bu lezzetler birebir!