Sakarya'da, tapu müdürlüğüne gelen ve içerisinden ıslak mendil çıkan zarf, kimyasal tetkik için analize gönderildi, zarfla temas eden görevliler tedbir amaçlı hastaneye götürüldü. 

Alınan bilgiye göre, Serdivan Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğü'ne gelen zarfı açan kişiler, içerisinde evrak olmadığı için şüphelenerek durumu yetkililere bildirdi.

Bunun üzerine müdürlüğe gelen AFAD ve UMKE ekiplerince, zarfla temas eden kişiler tedbir amaçlı Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi'ne götürüldü.

- "Herhangi olumsuz bir sonuca rastlanılmadı"

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, muhabire yaptığı açıklamada, tapu müdürlüğüne gelen bir zarftan ıslak mendil çıktığını, görevlilerin bu durumdan şüphelenerek, yetkililere bildirdiğini söyledi.

Pakette "kimyasal", "baktorolojik" veya "nükleer" şüphesiyle tetkik yapıldığını ifade eden Balkanlıoğlu, "Tetkik sonucu herhangi olumsuz bir sonuca rastlanılmadı. Birinin bir şakası olarak kabul etmek lazım. Gerekli kontroller devam ediyor. Şu anda panik yapacak herhangi bir sıkıntı yok. Bu zarfa temas eden kişiler kontrol amaçlı hastaneye götürüldü. Herhangi bir sıkıntı var mı? diye kontrolden geçirilecekler. Mektuba temas eden görevlilerimiz hastanede tetkikten geçiyorlar. İlk izlenimler ve yapılan incelemeler herhangi bir sıkıntı olmadığı yönünde. İleri tetkikler yapılacak." dedi.

Sakarya AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş da yapılan incelemede zarfta şüpheli bir bulguya rastlanmadığını belirtti.