Tarih öncesi çağlarda Gaziantep ili her açıdan yine zengin bir ildi. Her dönemde kültür ve ticaret açısından zenginliğini sürdüren Gaziantep ili şu anda da Türkiye’nin en önemli şehirlerindendir. Eski zamanlarda ipek yolu üzerinde olduğundan mütevelli en önemli ticaret merkezlerindendi Gaziantep ili. Gaziantep’in tarihi kaynaklara göre M.Ö. 5600 yıllarına kadar götürülmektedir ve dünyanın en eski yerleşim yerleri arasında gösterilmektedir. Gaziantep ilinin eski taş devrindeki varlığının olup olmadığı ise yapılan kazılar ve yapılan testler sonucunda olduğu ortaya çıkmıştır. Anadolu tarihinde elimize geçen en eski örneklerden birisine de Gaziantep ilimizde rastlanmıştır. Eski çağ devirlerinde konaklama için değişik yapılar kullanırlardı. Ve bu yapılar dünya genelinde beğenilmiştir. Şu zamanlarda da yine Gaziantep otelleri Türkiye genelinde pek beğenilmektedir.

      Milat’tan önce 7250-550 yılları arasında süren neolitik çağ ile ilgili kazımlar yapılmış ve kalıntılar bulunmuştur. Yani anlayacağınız Gaziantep ili çok çok eskilerden beri varlığını sürdüren bir ilimizdir. Gaziantep ili her açıdan zengindir. Günümüzde de gezilecek yerler bakımından tercih edilen bir şehir haline gelmiştir. Kalma yerleri bakımından da hiç sıkıntı çekilmeyen Gaziantep birçok oteli bulunmaktadır. Ancak Gaziantep otel denilince akla ilk gelen otel her zaman Kule Hotel Spa’dır.

      Sizde Gaziantep’teyseniz kalacak yer bakımından asla sıkıntınız olmasın Gaziantep’in incisi olan Kule Hotel Spa konaklamak için en uygun yerdir. Kule Hotel Spa modern bir yapıya sahip modern odalarla döşenmiş kaliteli yemek hizmetiyle size ne uygun hizmeti vermektedir.