Meteoroloji Genel Müdürlüğünün değerlendirmesine göre Türkiye, bugün akşam saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı sistemin etkisine girecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan açıklamaya göre, Pazartesi ve Salı günü Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Bolu ve Düzce çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışlı ve serin havaların kıyı Ege, Batı Akdeniz'de ve Marmara'nın batısında kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Yağışlı sistem Çarşamba günü de etkisini sürdürecek. Ege, Akdeniz, Marmara, Karadeniz ile İç Anadolu'nun batısında etkili olmaya devam edecek yağışlar, Batı Akdeniz ile Marmara'nın kuzeyinde kuvvetli olacak.

Yağışlı ve serin havalar, Perşembe günü Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Akdeniz'de, Cuma günü ise Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda etkili olduktan sonra yurdu terk edecek.

Hava sıcaklığında bugün önemli değişiklik beklenmiyor.

Haftanın ilk günü başlayacak olan yağışlar nedeniyle batı kesimlerinde, Çarşamba günü iç, Perşembe günü kuzeydoğu kesimlerde 4-8 derece azalacak sıcaklık, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında ise Salı ve Çarşamba günleri güneyli rüzgarın etkisiyle 6-8 derece artacak.