Taş yünü denilen malzeme volkanik kayaların çok yüksek sıcaklıklarda eritilerek elyaf haline getirilmiş şeklidir. Sanayinin birçok dalında kullanılan taş yünü özellikle inşaat sektöründe kullanımıyla öne çıkmaktadır.  Kalitesine göre de taş yünü fiyatları farklılıklar göstermektedir.

En İyi Özellikte Taş Yünü Çeşitleri ve Taş Yünü Fiyatları

Taş yünü uygulanan yapılarda ısı, ses yalıtımını sağlama özelliği ve doğal yapısı nedeniyle tercih edilmektedir.  Yangına karşı dayanıklı olması inşaat sektöründe tercih nedeni olmaktadır.  Su iticiliği ile de ön plana çıkan bir yapı malzemesidir.

Volkanik kayaların yaklaşık 1600 derecede eritilmesiyle oluşan taş yünü  doğal ve mineral açısından da zengindir.  Bu nedenle kullanım alanları çok geniştir.  Fırın izolasyon malzemesi, dış cephe yalıtım malzemesi,  elektronik ev aletleri,  çelik kapı yalıtımlarında kullanılmaktadır.  Yaklaşık 1000 derecelik  ısıya dayanıklılığı söz konusudur. Bu kadar kullanım alanı yaygın olan taş yünü çeşitleri ve taş yünü fiyatları konusunda en kaliteli ve en uygun hizmeti vermesi açısından  Küçükdeveci İnşaat San. ve Tic. A.Ş.  önde gelen kuruluşlardandır. En kaliteli yalıtım malzemesi olan taş yünü alanında ürün çeşitliliği çok fazladır.  Özellikle İzocam Taş yünü Fiyatları açısından müşterilerine uygun fırsatlar ve kolaylıklar sunmaktadır. Ürün güvenilirliği açısından rahatlıkla emniyet edilebilir.  Yalıtım açısından da üstün özelliklere sahip olmasından ötürü bu malzeme stüdyolarda tercih edilmektedir.  Taş yünü fiyatları ürün özelliklerine göre de değişim göstermektedir. Sektörde çok fazla tedarikçi firmanın olması bu konuda güvenilirlik açısından hem uygun fiyatlı ve hem de üstün nitelikli ürünleri temin açısından bazı firmaların sorgulanmasını gerekli kılmıştır.  Küçükdeveci İnşaat San. Tic. A.Ş. A1 sınıfı yangınlara dayanıklı olan, çürüme, küflenme gibi sorunlarla karşılaşılamayacak olan,  farklı kalınlık ve formda taş yünü çeşitleri ile sektörde öne çıkmaktadır.

İzolasyon Sektöründe Taş Yünü Fiyatları Açısından Ürün Çeşitliliği  Arayanların Ziyaret Etmesi Gereken Site

Özellikle inşaat sektöründe yapı malzemesi arayanların,  izolasyon açısından en kaliteli taş yünü çeşitlerini ve yüksek kalitesine nazaran da en uygun taş yünü fiyatlarını görmek için www.kucukdeveci.com.tr sitesini ziyaret etmeleri önerilir.