Stundent Portal International firması ülkemizde yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri ile birçok öğrencinin dil eğitimi için İngiltere’ye gitmesine aracılık yapıyor. İngiltere dil eğitimi almak isteyenler firmanın stundentportal.international internet sitesi üzerinden bilgi ve yardım alabiliyorlar. Genel İngilizce eğitimi, mesleki İngilizce ya da İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyenler firmanın vermiş olduğu hizmetler sayesinde dil okulunu ve vize işlemlerini ayarlayabiliyor. İngiltere yurtdışında bulunan kişilerin en iyi İngilizce öğrenebilecekleri dil okullarının bulunduğu bir ülkedir.

İngilizce Dil Eğitimi

İngiltere her yıl dil öğrenmek isteyen yaklaşık altı yüz bin yabancı öğrenciye ev sahipliği yaparak dil okullarında eğitim almalarını sağlıyor. İngiltere dil okulları dünya genelindeki en iyi dil okulları olarak gösterilmektedir. Ülkemizden de İngiltere’ye gitmek ve üniversite eğitimi ya da dil eğitimi almak isteyenler, stundentportal.international sitesi üzerinden firma ile görüşerek danışmanlık hizmeti alabilmektedir. Yurtdışı eğitim danışmanlığı kapsamında sizlerin hangi amaç ile dil eğitimi almak istediğinize ya da üniversite eğitim tercihinize göre sizlere doğru tercih yapmanızı sağlıyorlar.

Hangi Kurslar Tercih Edilebiliyor?

İngiltere dil kursu okulları dünyanın en iyi okullarıdır. Ülkemizde kendisini geliştirmek, İngilizce bilgisini ve konuşma yeteneğini geliştirmek isteyenler farklı dil kurslarını tercih edebiliyorlar. Firmanın web sitesinde İngiltere’deki dil okullarında alabileceğiniz dil kurslarının neler olduğu sizlere gösteriliyor. Bu kurslar arasında, genel İngilizce eğitimi, mesleki İngilizce eğitimi, IELTS ve TOEFL dil kursları bulunmaktadır. Orta seviye bildiğiniz İngilizcenizi bu kurslar sayesinde en iyi seviyeye çıkartabilirsiniz. İngiltere dil eğitim okullarında verilen kurslar ve kurs belgelerinin uluslararası geçerliliği bulunmaktadır.

Danışmanlık Ofisleri

studentportal.international sitesini incelediğinizde firmanın yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerini İngiltere ve Türkiye’deki merkez ve temsilci ofisleri ile verdiklerini görebilirsiniz. Merkez ofisleri İngiltere Londra ve Türkiye İstanbul’da bulunmaktadır. Temsilci ofisleri ise Ankara, İzmir ve Gaziantep illerinde bulunmaktadır. Bulunduğunuz yere en yakın ofislerde yetkililer ile yüz yüze görüşerek istediğiniz bilgileri alabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. Firma web sitesi üzerinden de her konuda bilgilendirme yapmaktadır. Ücretsiz çağrı merkezi telefon numarası ile ülkemiz genelinden arayan tüm öğrencilere danışmanlık hizmetleri veriyorlar.

Vize İşlemleri

Hangi amaçlar olursa olsun İngiltere’ye gitmek istediğinizde vize başvurusunda bulunmanız ve verilecek olan vize ile gidebilmektesiniz. Yurtdışı dil eğitimleri için İngiltere’ye gitmek isteyen öğrenciler, stundertportal.international sitesinden detaylı bilgileri alarak, almak istediğiniz İngilizce dil kursu türüne göre başvuruda bulunacağınız vize türünü belirleyebilirsiniz. Öğrenci vize türleri, üniversite eğitim almak isteyenler için Tier 4 uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizesi, İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi, İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi türledir. Ziyaretçi öğrenci vizesi 6 ay, uzatılmış öğrenci vizesi ise en fazla 11 aylık olacak şekilde verilmektedir. Tier 4 vizesi ise üniversite eğitim süresine göre verilmektedir. Firmanın ülkemizdeki ofislerinden detaylı bilgileri alabilirsiniz.