ecanbaz @ gmx.de

UZAKLARDAN SELAM

Değerli Kocaeli’ler,

Sayın Uğurcan Aktaş’tan yazı yazmam için teklif gelince, taa Ege’den neyi paylaşırım diye düşündüm bir an. Zaman zaman İstanbul istikametinde Gebze’den teğet geçsemde.

Sonra yazıda da ortak paylaşılacak o kadar çok konu var ki dedim.

Maneviyat var dedim örneğin. Dünyanın neresinde olursak olalım, dünyevi iken ahrete birlikte yolculuğa hazırlanmak, fikirleşmek ne kadar özgün ve elzem asında. Hakkı ve batılı tekrar tekrar tanımlamak adına törenin ne önemi var!?...Bulunduğumuz bu gözü yaşlı dünyada ulaşılabilen neresi varsa ulaşmak yazı ile bir hicret değil mi üstelik!?

Ülke var dedim mesela…Bazen gülen, bazen sancılar yaşayan ülkemiz. Her yörede her yöreden herkesin bir şekilde ikamet ettiği vatanımız. Özellikle Kocaeli ve civarı…Ne güzel birlikte yaşamak, kaynaşmak. Komşuda pişen bir Urfa, Trabzon, Manisa, Kars lezzetlerinden tadabilmek. Kardeş olabilmek, gönül kardeşi, insan kardeşi…

İş piyasası, ticaret dedim öte yandan. Sınırlar kalkalı ne uzun süre geçti. Manisa ve Kocaeli. Türkiye’nin sanayi yıldızları. Bir salkım üzüm uzatmak bizden, ne güzel.

Sosyal medyadan hakkımda bilgi edinebilirsiniz. Televizyon programlarımdan ve youtube’dan.

İnşallah önümüzde ki dönemlerde kitaplarımdan. Sizlerle karşılaştığımda eski bir dostunuz olarak kabul edin beni artık lütfen.

Kendimi ömrüm boyunca Doğu ile Batı arasında işlemeye çalıştım. Hani derler ya evrensellik. Yaşamadan, çile çekmeden olmuyor. Emeksiz, çilesiz her söylem yavan, bugün yerküre daha fazla hissettiriyor bunu…

Bazen siyaset, bazen maneviyat, bazen doğa, bazen de insanı dökeceğim harflere. Sizin teveccühünüz sürdüğünce inşallah…

Bir sözüm var ya hani: Farklı şeyler söylemek lazım dostum, dünya buna muhtaç. Bende bu zeminde de böyle kalacağım Allah’ın izniyle.

Hayırlı bu günde tekrar yeşermek temennisiyle Hayırlı Cumalar, günleriniz hep öyle olsun…